Bakırköy genelinde, platformumuz öncülüğünde, güçlü ve kararlı bir kamuoyu baskısı yaratarak, beklenen Büyük İstanbul Depremi’ne kadar, kentsel dönüşüme girebilecek riskli binalar için, halkın mağduriyetini mümkün olan en azami ölçüde giderecek;

 1. İmar artışı ve imar hak kayıplarının iadesi gibi iyileştirmelerin yapılıp, imar planlarının acilen tamamlanması.
 2. Planlama sürecine katılımımızın sağlanması.
 3. Gerekli hallerde, çözümü hızlandırmak için TOKİ, KİPTAŞ gibi kamusal iştiraklerin devreye girmesi ve çeşitli finansal desteklerin sağlanması.
 4. Tüm bunların bir “Seferberlik” halinde, ivedilikle uygulanması ve riskli binaların, duruma göre yenilenmesi veya güçlendirilmesi suretiyle halkın hayatının kurtulmasıdır.

İlkelerimiz:

 1. “Deprem Yakın, Mahallemde Yaşamak Hakkım!” diyerek yola çıkan ve iyi niyetle çözüme katkı sunmak isteyen Tüm Bakırköylüler, platformumuzun Doğal Üyesidir.
 2. “Yaşam Hakkı”ndan daha öncelikli hiçbir konu bulunmaması dolayısıyla, platformumuz Siyaset Üstü olup, her siyasi görüşe saygılıdır ve konuyla ilgili, Bilimi referans alır.
 3. Konunun muhatapları, Merkezi Yönetim, Yerel Yönetimler ve Halk olduğundan, Diplomatik yöntemlerle uzlaşı, bir gereklilik olup, en temel esastır.
 4. “Ayrıştırıcı” değil, “Birleştirici” olup, “Ben” değil, “Biz” diyebilen bir Ekip Ruhu ile hareket ederek, içimizdeki tüm zenginliklerden faydalanmak ve iş bölümü yapmak suretiyle birbirimizi tamamlamak, çözümü hızlandırır.
 5. İyi niyet, çözüm odaklı bakış açısı ve Ortak Akıl doğrultusunda, çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur.
 6. Yukarıdaki ilkeler doğrultusunda ve platformumuz öncülüğünde bir araya gelen Bakırköy Halkı, güçlü ve kararlı bir kamuoyu baskısı yaratarak, sonuç alıncaya kadar konunun takipçisi olacaktır.
 7. “Aynı yöntemlerle farklı sonuç almak mümkün değil, ancak yöntemi değiştirdiğinizde, farklı sonuç almak mümkün…” prensibini temel alan platformumuz, sonuç alınacağına inanmaktadır.