CHP Bakırköy İlçe Başkanlığı’nın, İmar Planıyla İlgili Yaptığı Basın Açıklamasına Katılım Sağladık

7 Aralık 2022 Çarşamba günü, Kartaltepe Mahalle Temsilcimiz Sn. Muhittin Tekman ile birlikte, CHP Bakırköy İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasına katıldık.

Önce CHP Bakırköy İlçe Başkanı Av. Celal Sevinç bir açılış konuşması yapıp, İBB Meclisi’nde OY ÇOKLUĞUYLA, TADİLEN onaylanan, “Bakırköy 1/5000 Ölçekli Demiryolu Kuzeyi ve Güneyi Revizyon Nazım İmar Planı”nın uygulanabilir bir plan olmadığını vurguladı.

Ardından, CHP Bakırköy İlçe Başkan Yardımcısı, Şehir Plancı / Mimar Caner Kılıç, teknik bir sunum yaparak konunun detaylarını paylaştı. Konuyla ilgili hazırlanan özet broşürü ve teknik sunumu aşağıda sizlerle de paylaşıyoruz.Son olarak, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Cavit Ganiç söz aldı ve 24 Kasım 2022 tarihli İBB Meclis Toplantısı’nda yaşananları tekrar özetleyip, Bakırköylü CHP İBB Meclis Üyeleri’nin plana şerh düşerek, RED OYU verdiklerini aktardıktan sonra gelen soruları cevapladı.

Ayrıca, plandan yararlanacak 3-4 sitenin herhangi bir mağduriyete uğramaması için Bakırköy Belediyesi tarafından yapılıp, İBB Meclisi’nde onaylatılması gereken “1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı” çalışmalarına hemen başlayacaklarını ifade etti ve askı süresi sonunda bölge planına dava açmayı planladıklarını söyledi.


Sonuç alıncaya kadar konunun takipçisi olup, 50 kişilik Teknik Ekibimizle birlikte, askı süresi içinde ilgili parsel bazlı itirazları örgütleyerek, pratikte 3-4 site dışında gerçekçi ve adil bir çözüm getirmeyen bölge planına biz de platform olarak dava açmayı planlıyoruz.

Bize yazın, platforma katılın…

“DEPREM YAKIN, MAHALLEMDE YAŞAMAK HAKKIM!”